Zábradlie na balkón cena

Na trhu dnes nájdeme mnoho rôznych typov zabradlie na balkon cena Lmmont. Ak si neviete vybrať alebo chcete poznať výhody a nevýhody rôznych zábradlí, tento článok je práve pre vás.

Medzi dva hlavné druhy zábradlí patria nerezové a hliníkové. Líšia sa cenou, údržbou i svojou pevnosťou. Treba si dať pozor na kúpu nerezových zábradlí, pretože sú veľmi často dovážané z Číny a nie sú dostatočne kvalitné. Namiesto pôvodných rozmerov sa vyrábajú tenšie profily, čo predstavuje asi 2mm. Robí sa tak preto, lebo nerezový materiál je približne trikrát drahší ako ten hliníkový, tým pádom sa musia výrobné náklady na nerezové zábradlia znížiť. Na druhej strane, hliník je lacnejší a preto sa profil robí minimálne trojmilimetrový. Čo sa týka trvanlivosti, nerezové zábradlie je treba ošetrovať minimálne raz ročne, zatiaľ čo hliník netreba ošetrovať vôbec. Ak sa však pravidelne budete venovať údržbe nerezu, nemusíte sa báť, že by ste zbytočne vyhodili peniaze.

3113096

Ak sa pýtate na cenu, za kvalitné nerezové zábradlie na balkón zaplatíte približne trikrát viac ako za hliníkové. V prípade, že je nerez menej kvalitný, cena je dvakrát vyššia. Priemerná cena nerezového zábradlia je okolo 170 až 220 eur. Hliníkové zábradlie stojí 50 až 120 eur.

Ďalšou výhodou hliníku je aj farebnosť, teda zábradlie môže byť hocijakej farby, akú si zvolíte vy sami. Nerez nám ponúka len jednu farbu, zatiaľ čo hliníkové zábradlie býva hnedé, biele, čierne, šedé a iné. Sú navrhnuté veľmi moderne a na ľudí pôsobia esteticky.

Medzi najnovšie trendy v balkónoch patrí určite aj sklo. Nerezové alebo hliníkové zábradlia môžu byť vyplnené aj sklom, pričom cena takéhoto typu sa pohybuje okolo 180 eur. Poskytuje naozaj dobrý dojem, je jednoduchý na montáž a má čistý a moderný dizajn.

3119260

Ak staviate dom, alebo iba uvažujete o výmene vášho zábradlia, treba si dobre pozrieť dizajn každého typu, spomenúť si na výhody a nevýhody a samozrejme brať do úvahy cenu týchto zábradlí.