Prečo by sa deti mali učiť programovať?

Ako ženský líder v technológii a matka 10-ročného chlapca si veľmi dobre uvedomujem jeho kritický význam v mojom profesionálnom i osobnom živote. Kódovanie je nevyhnutnou gramotnosťou v tomto technologickom veku.

úspěch
 
Počítačové kódovanie je súčasťou všetkého a je všade vo svete okolo nás. Vedecké a technologické inovácie sú základnými kameňmi nášho globálneho ekonomického systému. Naše hospodárstvo, náš blahobyt … všetko na ňom závisí.
 
Nie je to dôležité len v oblastiach súvisiacich s technológiami. Kódovanie je nevyhnutné vo výrobe, zdravotníctve, poľnohospodárstve … prakticky každý priemysel má kódovací komponent. Otázkou, ktorá zostáva, by nemala byť "prečo?" ale ako?" Ako môžem inšpirovať svoje dieťa, aby sa naučilo kódovať, kedy by som mal začať a aké sú výhody?
 
Ako môžem začať?
Je to úloha rodiča podporovať záujmy detí a pomáhať im rozvíjať životné zručnosti. Mojou osobnou filozofiou je čo najskôr začať s kódovaním detí a robiť z neho zábavu!
 
Ako všetci vieme, učenie sa činnosťou je omnoho účinnejšie. Deti sú vrodene zvedavé a milujú preskúmať. Milujú objav … vychystávajú veci, skúmajú ich, páchnu, dotýkajú sa ich a pýtajú sa prečo?
 
Kódovanie Demystifikované
Kódovanie je jednoduchšie, než si myslíte! Kódovanie je pre deti veľmi ľahké pochopiť, a tak po krátkom úvode a skúmaní sa dajú zvládnuť základné zručnosti.

kodování
 
Tieto základné vedomosti pomáhajú deťom komunikovať s technológiou, ktorá ich obklopuje, a pasívne ho konzumovať. Prostredníctvom tohto rýchleho majstrovstva si budujú svoje sebavedomie. Ako sa deti stávajú viac sebaistými, povzbudzuje ich k tomu, aby ďalej tlačili vo vzdelávaní kódovania a naučili sa viac.
 
Kódovanie sa vyvíja a podporuje kreativitu
Realita je technológia sa bude vyvíjať rýchlosťou blesku v budúcnosti, ale súbor zručností, ktoré dieťa vyvíja od učenia k kódu bude tam na celý život. Deti rozvíjajú kreativitu experimentovaním a robením chýb. Učia sa prostredníctvom kódovania vzdelávania, že existuje viac ako jeden spôsob, ako niečo urobiť. Len sa snažte!
 
Jeden z mojich najobľúbenejších citátov je od Margaret Meade: "Deti musia byť učené, ako si myslieť, nie čo si myslieť." Kódovanie učí deti, ako si myslieť!
 
Kódovanie je ako učiť sa nový jazyk
Učiť sa nový jazyk učí deťom iný spôsob komunikácie. Je to vzrušujúce pre dieťa naučiť sa komunikovať priamo s technológiou okolo nich. Rovnako ako pri výučbe akéhokoľvek jazyka, deti by mali byť vystavené kódovaniu už v ranom veku.
 
Kódovanie učí logické myslenie a posilňuje písomné aj verbálne zručnosti. Deti, ktoré sa naučia kód lepšie pochopiť, ako organizovať svoje myšlienky. Kódovanie je jazyková zručnosť, ktorá otvára svet deťom.