Nudia Vás klasické hotely? Tak si nabudúce zaobstarajte ubytovanie cez airbnb!

Niekedy v roku 2007 vznikol ubytovací portál airbnb úplnou náhodou. Istý dvaja mladíci bývajúci v San Francisco nemali dostatok peňazí na zaplatenie nájomného za byt. Dostali zvláštny nápad. Kúpili matrac, rozprestreli ju v obývačke a začali ponúkať tento priestor na prespanie s raňajkami. Ich zámerom nebolo podnikanie, ale zarobiť zopár dolárov,  ktoré by im pomohli splatiť mesačnú rentu. No a to, ako príbeh s matracom dopadol už pozná celý svet, vzniklo airbnb.

airbnb

O čo ide?

Airbnb je sprostredkovateľ v ponuke ubytovania najrôznejšieho charakteru. Online prevádzkuje ubytovacie služby a to prostredníctvom webových stránok a aplikácie. Neusporadúva žiadne akcie, nevlastní žiadne hotely. Záujemcovia môžu, buď ponúkať svoje nehnuteľnosti na krátkodobý, alebo dlhodobý prenájom, alebo si prostredníctvom airbnb nájsť ubytovanie.

Otázka bezpečnosti

Cítili by ste sa na to, že pokým budete Vy sami dovolenkovať, niekto iný bude tiež vo Vašom byte, alebo dome? Trošku zvláštny pocit, už len o tom písať. Dôvera je na prvom mieste. V podstate celý systém bezpečnosti je na nej postavený. Tým, že je prepojený aj cez sociálne siete, píšu sa rezencie, tak je veľmi ľahké zistiť, ak niekto neposkytuje služby, tak ako to podáva. A platí to aj z druhej strany o hosťoch.

svobodfa

Máte záujem nájsť vysnené ubytovanie?

  1. Je potrebné vytvoriť si účet na www.aribnb.com a taktiež vyplniť údaje o sebe
  2. Vyhľadať ubytovanie je veľmi jednoduché.Zadáte dátumy príchodu a odchodu, to či požadujete celý byt/dom, izbu a ďalšie podrobnosti o ubytovacej jednotke, ak viete, tak aj mestskú časť, v ktorej chcete bývať, cenu od – do, no a systém Vám nájde ponuku
  3. Preklikajte sa celou ponukou a vyberte to pravé ubytovanie.
  4. O majiteľovi si môžete nájsť dostatok informácií, nie len z jeho profilu, ale vďaka recenziám od ostatných cestovateľov.
  5. Ak Vás dané ubytovanie zaujalo, vyšlete žiadosť o airbnb ubytovanie. Počkáte si na odpoveď a po schválení z jeho strany, dostanete presnú adresu a aj podrobné inštrukcie o prebratí kľúčov a iných praktických veciach.