Nové seriály, ktoré stoja za pozornosť

Jednotlivé seriály už dávno zažívali popularitu (napríklad Priatelia), ale celkovo je ich najväčší bum práve teraz. Sú dlhšie a rozsiahlejšie ako filmy a divákom sa dostáva viac napätia. Súčasné seriály sa netočia v malých štúdiách. Vysoké náklady sa však vyplácajú a milovníkov seriálov stále pribúda. Aké seriály by ste si určite mali pozrieť?kinematografie.png

Hra o tróny – Game of Thrones

Celosvetový fenomém skončil práve tento rok. Seriál od HBO má šesť sérií. Nakrútený je podľa knižného bestselleru. Boj o post vládcu Siedmich kráľovstiev pripútal k obrazovkám milióny fanúšikov. Seriál vtiahne do deja a svojimi neustálymi zápletkami pohltí každého.  

Černobyľ

Seriál podľa skutočnej udalosti. Smutný koniec atómovej elektrárne rozpráva o útrapách ľudí po je výbuchu. Klamstvá a bezmocnosť. Seriál sa stal natoľko populárny, že cestovný ruch v tejto oblasti začal prekvitať.  Komunisti sa síce od neho dištancujú a popierajú jeho pravdivosť, ale nech už je pravda akákoľvek ide o silný príbeh o najväčšej jadrovej katastrofe. Preto by si to mal pozrieť každý a zamyslieť sa, aby sa už takáto smutná udalosť nikdy neopakovala.

Odhalenie – The Act

Vraj rodič robí pre dieťa len to najlepšie. Seriál podľa skutočnej udalosti predstavuje milujúcu matku a chorú dcéru. Všetko je však inak, aj keď si celý svet myslel opak. Prehnaná opatera vyústila do nenávisti, ktorá skončila tragicky. Veľmi zaujímavé zobrazenie psychiky oboch hlavných postáv. Budete na strane matky, ktorá bezmedzne milovala svoje dieťa až si neuvedomila, čo tým spôsobuje alebo dcéry, ktorá žila s klamstvami a znenávidela tú, čo najviac potrebovala. A kto koho vlastne viac potreboval? Osem dielny seriál vás určite nadchne.popcorn.jpg

You

Dramatický seriál, ktorého dej je trošku prehnaný. Je o nezdravej láske knihovníka, ktorý sa rozhodne pre svoju lásku robiť všetko, aby ju ochránil a získal. Seriál je zaujímavo natočený, v jednej chvíli hlavného hrdinu ľutujete a v ďalšej nenávidíte. Je to skutočná dráma, ktorá skončí úplne inak, ako by ktokoľvek predpokladal.