Nevoľnosť dieťaťa pri cestovaní

Nie vždy dieťa (a dokonca aj dospelá osoba) dobre toleruje cestovanie v doprave. Viac ako polovica detí čelí závratom a nevoľnosti pri cestovaní autom. To sa nazýva pohybová choroba alebo morská choroba a vo vedeckom jazyku – kinetóza.

dovolená

1.      Používajte homeopatické lieky – s vysokou účinnosťou, sú dostatočne bezpečné a nemajú takmer žiadne kontraindikácie. Tabletky by sa mali používať pol hodiny pred jedlom alebo jednu hodinu po jedle. Liečba sa odporúča začať deň pred odchodom. Poraďte sa s pediatrom vopred a vyberte si potrebnú sadu liekov, ktoré pomôžu rýchlo a spoľahlivo odstrániť rušivé príznaky Vašej spoločnej cesty.
 
2.      Naplánujte si cestu s možným ochorením. Vyberte si nočné lety – dieťa ich oveľa jednoduchšie zvládne.  Nedopustite, aby vaše dieťa neustále pozeralo z okna – blikajúce objekty môžu vyvolať záchvat kinetózy: zabavte ho radšej spoločnými hrami.
 
3.      Nezabudnite na prevenciu. Dávajte pozor, aby dieťa spalo pred výletom – plný odpočinok zníži pravdepodobnosť choroby. Nenechajte dieťa sa prejedať, ale nenechávajte ho ani o hlade: vyberte si ľahký zeleninový šalát s krutónmi alebo nesladeným jogurtom s bobuľami. Vyhnite sa hromadným, tučným, príliš sladkým jedlám a mliečnym produktom pri preprave: nahraďte ich plátkami celozrnného chleba, chudého mäsa a zeleniny.
 
Príznaky pohybovej choroby sú odlišné. Ale kvôli rastúcemu emočnému napätiu sa ich intenzita neustále zvyšuje. Nezávisle sa s nimi vyrovnať nemôže ani dospelý, nieto dieťa. Lekári rozlišujú 4 skupiny symptómov, ktoré sa vyskytujú pri pohybovej chorobe v doprave:

kufr

·         Svaly – zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu;
·         Vegetatívna – bledá pokožka, studený pot, úplný nedostatok chuti do jedla, spomalenie srdcovej aktivity, nevoľnosť a vracanie;
·         Senzorické – závrat a dezorientácia v priestore, únava, bolesť hlavy,
·         Mentálne – úzkosť, podráždenosť, strach.
Liek "Kinderil" pomôže normalizovať stav dieťaťa aj dospelého bez poškodenia tela. Ak vaše deti alebo vy trpíte pohybovou chorobou, majte Kinedril vždy so sebou!