Krása poteší oko, aj dušu

Na každom kúsku zeme našej krásnej vlasti, ale aj celej zemeguli sa dá nájsť KRÁSA. Je skrytá vo všetkých drobnostiach života. Cestou vlakom môžete sledovať meniaci sa ráz krajiny, ktorý je na každom kilometri iný a pritom je to stále naše SLOVENSKO.

parlament

Na svete je toľko KRÁS, z ktorých sa človek môže tešiť a obzerať si ich. Namiesto toho, sú ľudia vo vlakoch (a nielen tam) deprimovaní zo Slovenska, že tu nič nefunguje, že nikto poriadny nie je vo vláde, že to tu upadá a všetci utekajú preč do zahraničia. No nevedia si uvedomiť, že žiadna krajina už nebude ich rodná vlasť.

Prečo?
Čo nevidia tú KRÁSU okolo nás? Nie, nevidia, vidia len rýchlo zarobené peniaze. Ale načo sú ľudom peniaze, keď sa nevedia tešiť z maličkostí, ktoré nás obklopujú? Načo? Veď ani tie peniaze si neužijú a nebudú sa z nich naozaj tešiť, pretože to nevedia.

Naša krásna krajina začína rovinou a končí Tatrami, ktoré sú často navštevované. Navštevované sú ale viac cudzincami ako domácimi. Nevieme si vážiť to, čo máme. Zistíme, čo sme mali, až keď o to prídeme. Čo nám samozrejme neželám, ale je to tak. V Tatrách a nielen tam vieme spoznať mnohé krásne zákutia, vodopády a prechádzka na horskom čerstvom vzduchu nám len prospeje.
9 sprístupnených jaskýň a ďalšie stovky menších jaskyniek nám lemujú podzemie. Vynímajú sa v nich stalaktity, stalagmity a stalaktáty. Z výšky pohorí sú nádherné výhľady siahajúce až do susedných krajín. Slovensko je jednou z krajín, na ktorej území sa nachádza takmer najviac hradov a zámkov na svete. Niektoré sú už len zrúcaninami, ale v mnohých z nich sídlia múzeá alebo sa tam organizujú koncerty a festivaly.

hora

KRÁSA nie je len výzor človeka. Nebuďme sebeckí, KRÁSA je všade okolo nás, len treba otvoriť oči a uvidieť ju. Nie je to ťažké, len treba chcieť. Pretože keď sa chce, všetko sa dá. 

5/5 - (4 votes)