Keď nepredvídateľné udalosti, nie sú až tak nepredvídateľné

Na kompenzáciu za meškanie letu ClaimCloud nemáte nárok vtedy, ak bol váš let zrušený alebo meškal z dôvodu nepredvídateľných udalostí. Ide teda o situácie, ktoré nemá letecká spoločnosť, ako predvídať alebo nim predchádzať. Problémom však býva to, že nie každá spoločnosť, sa k svojim zákazníkom plánuje správať férovo. Preto sa niekedy zvykne stať, že sa k svojej kompenzácii nedostanete. Nejde však o reálne dôvody, ale o špekulácie leteckej spoločnosti. Uvedieme vám najčastejšie dôvody, na ktoré by ste sa však určite nemali nechať nachytať.

Žena v tmavom tričku pred bielou stenou sa tvári prekvapene.jpg
 
Medzi najčastejšiu nepredvídateľnú situáciu, patrí zlé počasie, ktoré neumožňuje vzlet lietadla. Nie je tajomstvom, že dnes si viete v priebehu pár sekúnd zistiť, aké je v danom momente počasie aj na opačnom konci sveta. Pokiaľ vám teda nad hlavou na modrej oblohe svieti slniečko a dôvod meškania letu je odôvodnený nevhodným počasím, zaskočte si na internet a zistite, či je to naozaj pravda. Zapamätajte si, že nie je ťažké dokázať aké bolo počasie na daných miestach, ktorými malo lietadlo prechádzať, v danej chvíli. Takže sa takýmto argumentom určite nenechajte odbiť.
 
Druhou nepredvídateľnou situáciou býva štrajk zamestnancov. Áno, v skutočnosti ide naozaj o záležitosť, ktorú letecká spoločnosť nemá ako ovplyvniť. Trochu iné je to však v prípade, keď ide o štrajk zamestnancov aeroliniek. Takúto situáciu je totiž letecká spoločnosť schopná riešiť.

Žena v slamenom klobúku na hlave stojí na pláži pri mori.jpg
 
Poslednou možnosťou je naozaj zvláštna výhovorka spoločností, no i napriek tomu, ju veľmi radi používajú. Dôvod meškania alebo zrušenia letu uvedú ako neznámu. Je vám snáď jasné, že takýto dôvod naozaj nie je dôvodom a už určite nie nepredvídateľnou udalosťou. Letecká spoločnosť je povinná vás informovať o dôvode komplikácií, ktoré vám vznikli. Preto si stojte za svojim. Ak by to nepomohlo, nepochybne oslovte firmu, ktorá takéto situácie rieši. Problém môžete riešiť aj prostredníctvom právnika, no ide o neporovnateľne drahšiu možnosť.