Hygienické, pekné a estetické

Mať doma čisto, je pre niekoho tá najdôležitejšia vec v živote. Pre niekoho, samozrejme, až tak nie. Tieto riadky budú patriť tým, ktorý majú radi poriadok, lepšie povedané, čistotu. Hlavné je, aby ste vo svojej domácnosti využívali tie správne materiály. Pokiaľ ste zdraví a nemusíte riešiť veci ako je prach a baktérie, nemusíte to s čistotou preháňať. Nasledujúce rady, však môžu pomôcť najmä tým, ktorí trpia napríklad alergiou alebo inými zdravotnými problémami, pri ktorých potrebujú mať okolo seba naozaj čisto.Veľké sklenené dvere s hnedým dreveným paravánom
 
Drevo je fajn, ale…
 
Drevo je nepochybne jeden z najúžasnejších materiálov, aké poznáme. Bohužiaľ ho určite nemôžeme označiť za hygienické riešenie. Drevo je najväčšie lákadlo pre plesne, baktérie a prach. V naozaj hygienickej domácnosti, by sa preto mali prevažne vyskytovať iné materiály. Úplne ideálne, je sklo a taktiež hliník alebo iné nehrdzavejúca oceľ.
 
Odstráňte tie najväčšie „položky“
 
Drevený nábytok, dvere a okná. To sú tri veci, ktoré sú v našich domácnostiach, vyrobené z dreva, asi najčastejšie. Klasické dvere, preto vymeňte za sklenené dvere. V tomto prípade nejde len o čistotu, ale aj vzhľad. Skleněné dveře LMmontsi nezískali svoju popularitu len tak pre nič, za nič. Vyzerajú výborne všade a s o všetkým.Miestnosť s kreslom stolčekom a otvoreným oknom s hliníkovým rámom
Hliník alebo nerezová oceľ, patrí k ďalším, vyslovene hygienickým a antialergickým materiálom. Výborným riešením, sú napríklad hliníkové okná, taktiež spomínané dvere, drez v kuchyni i v kúpeľni, zábradlie alebo i nábytok.
No a ešte k nábytku. Ten je vyrábaný z dreva. Nájdete však i kúsky z plastu, či zo spomínaného hliníku. Ak netrpíte alergiami alebo inými zdravotnými problémami, kvôli ktorým potrebujete naozaj vyleštenú domácnosť, nemusíte samozrejme vyhádzať všetok drevený nábytok. To platí iba pre tých, ktorý by okolo seba nemali mať ani jedinú jednu baktériu.