Dajte len na svoj názor

Ak je niečo v živote naozaj veľmi ťažké, tak je to presviedčať niekoho o svojej vlastnej pravde. Je jasné, že všetko, čo je okolo vás, musí nejakým spôsobom ovplyvňovať váš život, vaše myslenie a všetko, čo v konečnom dôsledku robíte. Verte však tomu, že nech sa budete snažiť akokoľvek chcete, musíte si uvedomiť, že aj keď sa vám to nezdá, nemôžete nikoho presvedčiť o tom, aby chcel to isté, čo chcete vy. Je to smiešne? Je to hlúpe? Možno. Ale je to pravda. Neexistuje žiadny vzorec na to, čo sa má páčiť vám alebo čo sa má páčiť inej osobe vo vašom okolí.

skleněné dveře
 
Vždy však musíte myslieť na to, aby sa veci, ktoré si vyberáte, páčili v prvom rade vám. Nie je to nič smiešne, nie je to nič hlúpe, je to o vás. Vy si tvoríte váš vlastný život, váš vlastný vkus, takže na to myslite, keď ide do tuhého. A keď ide o to, čo je pre vás vážne dôležité, musíte myslieť dopredu. Ak si zariaďujete váš domov, asi myslíte vždy na veľmi veľa vecí. Asi sa na veľa vecí snažíte aj nesústrediť, aby nebolo jasné, prečo robíte to alebo ono. Je to vlastne naozaj len na vás. Ale to neznamená, že je to zlé. Ak sa niečo páči vám, je to vaša vec.

dveře skleněné
 
Tak je to aj vtedy, keď si do svojho bytu dáte napríklad sklenené dvere. Asi vám najprv nikto neverí. Asi sa vám najprv zdá, že nemôžete urobiť nič preto, aby sa to niekomu páčilo. Ale povedzme si úprimne. Záleží vám na tom, čo si myslia druhí ľudia? Alebo vám záleží v prvom rade na tom, čo si o tom myslíte vy sami? Odpoveď na túto otázku určite dopredu poznáte, takže ani neskúšajte nikomu nahovoriť, že vám naozaj záleží na tom, čo si o vašom rozhodnutí myslia ľudia okolo vás. Veď je to predsa len vaša vec, váš nábytok, tak prečo by sa do toho naozaj mal niekto starať? Keď si chcete zariadiť byt, naozaj sa vždy riaďte hlavne podľa toho, čo chcete vy a nie to, čo chcú druhí ľudia. Ušetríte si tak naozaj veľmi veľa starostí, tým si môžete byť viac, než len istý.

3.7/5 - (3 votes)