Čo určite vyskúšať v Turecku

Chcete dovolenkovať aktívne? Tak si vyberte vhodnú destináciu. Za mňa môžem vrelo odporučiť last minute dovolenku Turecko happytravel.sk. Prečo last minute? Pretože ušetríte nemalé peniaze. Prečo Turecko? Lebo tu môžete zažiť veľa zaujímavého. Napríklad také potápanie, hranie golfu alebo rôzne vodné športy.
 Žena sa potápa nad koralovými útesmi.jpg

Podmorský svet je prístupný každému 

 
Chceli ste si vždy vysúšať potápanie, no doteraz ste nikdy nenašli odvahu? Tak ju nájdite práve v Turecku. Ani ja som sa nikdy pred tým nepotápala. Úplnou náhodou, som sa na pláži dala do reči s jednou Slovenkou, tiež bola na dovolenke. Začala mi hovoriť, že sa chystajú s priateľmi potápať, ale že im chýba jeden človek do partie, pretože ide o organizované potápanie. Tak som si povedala, prečo nie? Na mieste nás čakal veľmi sympatický inštruktor, ktorý hovoril bez problémov po anglicky. Ak chcete mať lepšiu predstavu o tom, ako to vyzerá v Turecku pod hladinou mora, nech sa páči.

S vetrom vo vlasoch

 
Druhá vec, ktorú by ste mali určite vyskúšať, je windsurfing. Nemajte strach. Je tu kopa skúsených inštruktorov, pretože týmto športom, tu doslova žijú. Ja som mala dokonca také šťastie, že som narazila na slečnu, ktorá bola zo Slovenska, takže celá výuka prebiehala bez problémov. Ak si chcete windsurfing naozaj užiť, zaplaťte si radšej viacero lekcií. Ja som si skutočne zajazdila až na tretíkrát. Podotýkam, že patrím k celkom aktívnym športovcom, takže som to celé pochytila celkom rýchlo.
 Žena robí windsurfing na mori.jpg

Golfový raj

 
V tureckých hotelových rezortoch, sa nachádzajú hektáre golfových ihrísk. Nikdy pred tým som golf nehrala, no keď sa tie zelené trávniky nachádzajú všade okolo vás, tak jednoducho neodoláte. Zapožičanie výstroje, takej začiatočníckej, stojí naozaj pár drobných. Poradím vám, aby ste „golfovali“ ešte s niekým, osamote to naozaj nie je zábava.

3.2/5 - (5 votes)