Buďte úspešná v boji proti čiernym bodkám !

.

Ak sa vám ešte čierne bodky na tvári nenaskytli, patríte medzi šťastnú menšinu, ktorá ma o jeden problém s pleťou menej. Či už ste v puberte alebo už po tridsiatke, stále sú tam a nechcú odísť. Je ich veľa a nedá sa s nimi nič robiť. Vyskúšali ste už všetky metódy, no každý pokus bol účinný len na pár dní. Nie každý to považuje za problém a schováva ich pred ľuďmi pod hrubou vrstvou mejkapu. Mužom sa to zdá podivné, pretože oni také veci neriešia a zopár bodiek na nose im vôbec nevadí. Nezaťažujú sa takými malichernosťami, no my ženy to máme v živote tak, že sa im chceme páčiť azda aj na smrteľnej posteli. Bodka tam, bodka sem, čo s nimi ? Nájde sa spôsob ako sa ich konečne zbaviť a zažiariť v dave s čistou pleťou ?

kosmetika

Čierne bodky sú známe tým, že si vyberajú naše najmastnejšie miesto na pleti, ktorým býva spravidla nos. Čiže tento kozmetický problém, i keď nie veľmi závažný, spočíva v rozvoji a stimulácii mazových žliaz. Ich vyššia produkcia spôsobuje ich vznik a nadmerné olupovanie tkaniva. Bodky sú vlastne znakom upchaných vlasových folikulov, ktoré skrývajú prebytočný maz a nečistoty a pri kontakte so vzduchom vzniká ich čierne sfarbenie. Takto reagujú otvorené pory, nazývané komedóny.  Ich koncentrácia závisí od veku – spravidla začínajú v puberte, kedy sa nám hormóny bláznia a vznikajú tak čierne bodky spolu s ďalším nepríjemným problémom, ktorým je akné.

Vznikajú aj nesprávnou starostlivosťou o pleť a používaním nevhodnej kozmetiky, ktorá obsahuje spektrum olejových látok vzbudzujúcich upchatie pórov. Nepomôže vám ani hormonálna antikoncepcia, ktorej účinky môžu ešte zhoršiť stav pleti.

.

Mnoho ľudí robí najväčšiu chybu, čo sa zbavovania čiernych bodiek týka – vytláčanie. Je to nehygienické a absolútne nevhodné, navyše to pleť len zhorší. Môžu nastať komplikácie spojené s infekciami, zapálená koža reaguje na nečistoty a bráni sa. Potom sa pór plný nečistôt zapáli a na nose si vypestujete namiesto čiernych bodiek červené pupáky s hnisom.

maska

Najlepším a najúčinnejším prostriedkom proti bodkám je zlupovacia maska. Ak ste o nej ešte nepočuli, je čierna, tekutá a po nanesení v priebehu dvadsiatich minút zaschne. Vymyslela ju nejaká kórejská firma zaoberajúca sa problematickými typmi pleti. A pravdou je, že naši šikmookí susedia vymysleli tisíce produktov, ktoré nielen zabrali, ale získali aj mnohé ocenenia. Keď masku z tváre odlúpnete dolu, výsledný efekt vás dostane – už žiadne čierne bodky !

Buďte úspešná v boji proti čiernym bodkám !
4 (80%)7
.